יום שלישי ג' בסיון תש"פ 26/05/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

כמאה רופאים בכנס לאורטופדיה בבני-ברק

הכנס נערך במרכז הרפואי 'מעיני הישועה', בהשתתפות רופאים מכל הארץ

משה שוורץ כ"ח בתמוז תשס"ט - 20/07/2009 13:03
כמאה רופאים ופיזיוטרפיסטים ממרבית בתי החולים בישראל השתתפו בכנס התלת חודשי לאורטופדיה שנערך במרכז הרפואי 'מעיני הישועה' בבני ברק.
 
הכנס שנערך על ידי היחידה לכירורגיה אורטופדית בבית החולים ו'החברה הישראלית לכירורגיה של הברך וארטרוסקופיה' עסק בנושא: "הפעילות הגופנית לאחר ניתוחי ברך שכיחים". בפני המשתתפים הרצו הד"ר יורם ליטווין מביה"ח 'שערי צדק' בירושלים, הד"ר גבריאל נירנברג מביה"ח 'רמב"ם' בחיפה, הד"ר דניאל פלוטקין מביה"ח 'מעיני הישועה', הד"ר יפתח בר מביה"ח 'אסף הרופא' בצריפין, ד"ר מוקי יניב מביה"ח 'איכילוב' בתל-אביב והד"ר נוגה שבשין מביה"ח ע"ש 'שיבא' בתל השומר.
 
את הכנס פתח יוזם ומנחה הכינוס, הד"ר דניאל פלוטקין, מומחה בכיר לארטרוסקופיה וניתוחי ברך. ד"ר פלוטקין המכהן כחבר ועד ב'חברה הישראלית לניתוחי ברך וארטרוסקופיה' קידם בברכה את המשתתפים והמרצים אמר כי היום מבוצעים ב'מעיניי הישועה', כמו ביתר ביה"ח בארץ, חלק גדול מניתוחי ברכיים האלקטיביים (היזומים) בשיטת הארטרוסקופיה. מדובר בניתוח ללא פתיחה וללא חתך תוך כדי חדירה למפרק ע"י מכשיר זעיר המחובר למצלמה ומאפשר הסתכלות ישירה לתוך המפרק. באמצעותו נתן לבדוק ולאבחן ביסודיות את כל המפרק מבפנים ולטפל במרבית הבעיות התוך מפרקיות. "היתרונות בניתוחים בשיטה זו הם בכך שהם חוסכים למטופלים כאב רב ואשפוז בביה"ח. היתרון הגדול הנוסף; הליך ההחלמה והשיבה לשגרה מהיר ביותר", אמר.
 
מנהל היחידה לכירורגיה אורטופדית במרכז הרפואי המארח, 'מעיני הישועה', הד"ר ניר כהן, ציין את התפתחות מערך היחידה לכירורגיה אורטופדית מאז נפתחה לפני כחצי שנה ב'מעיני הישועה'. "ביצענו כמה עשרות ניתוחי החלפת מפרקי ברך וירך וטיפלנו במרבית הבעיות האורטופדיות השכיחות כמו; תסמונת בעיות לחץ בתעלות שורש כף היד, פגיעות בסחוס, מניסקוס והפרעות תפקודיות בטראומה, וכן בעיות בצוואר הירך השכיחות מאוד בגילאי 65 ומעלה".
 
הד"ר כהן הוסיף כי ליחידה שבראשותו מענה מהיר ונגיש למרבית בעיות האורטופדיה וכי במקרים יוצאי דופן הוכנה תשתית לשיתוף פעולה עם מרכזים רפואיים ומעבדות ציוד אורטופדי. "מאז הוקמה פועלת היחידה במתכונת מתוכננת ומאורגנת על פי כל כללי המקצוע בכל העולם. הרמה המקצועית הגבוהה, עונה לדרישות ומלווה גם בעשייה הוראתית בהתאם. היום אנחנו ניצבים, במלא הענווה, בשורת המרכזים הרפואיים שבהם פועלת יחידה לכירורגיה אורטופדית מהמתקדמות בארץ", ציין.
 
לפני כחצי שנה פתח המרכז הרפואי 'מעיני הישועה' את היחידה לכירורגיה אורטופדית. בראשות היחידה עומד הד"ר ניר כהן, מטובי המומחים לטיפול בשברים והחלפות מפרקים. רופאי היחידה מאיישים את חדרי המיון הכללי והילדים במהלך שעות היום ונותנים מענה לכל נושאי הטראומה הדחופים כמו שברים, חתכים ובעיות חריפות דחופות. במקביל מעניקה היחידה טיפולים אלקטיביים (יזומים) במחלות האורטופדיות השונות ומבוצעים הניתוחים הנדרשים. ביחידה פועלת גם מרפאה מיוחדת לילדים ובראשה עומד הד"ר איתן שגב. המנהל האדמיניסטרטיבי של 'מעיני הישועה', מר נדב חן אמר כי ביה"ח רכש בארה"ב 6 מיטות ייחודיות וציוד אורטופדי מהטובים בעולם ליחידת האורטופדיה ובסה"כ הושקעו עד כה כמיליון ומאתיים אלף שקל ביחידה חשובה זו.
 
מנהל המרפאה לאורטופדיה ילדים, ד"ר איתן שגב, המתמחה במיוחד בתחום הארכות הגפיים, אמר כי הטיפולים הניתנים כיום בתחום זה אינם טיפולים קוסמטיים. "אנו עוסקים בהארכות גפיים שקוצרו עקב מחלה. שבר, מום מולד, מחלת עצמות, מחלות מערכת שלד ובעיות אחרות כגון אי גדילת העצם או גדילה מעוותת.בדרך כלל מדובר באי שוויון גפה אחת ביחס לשנייה. השאיפה היא לבצע את הטיפול עד גיל 10 אולם אנו מבצעים גם טיפולים בגילאים מבוגרים יותר".
 
ד"ר שגב, המנהל את השירות להארכת גפיים במחלקה האורטופדית בבית החולים לילדים 'דנה' אומר, כי למקרים מורכבים הגורמים לעיוותים וקיצורים בגפיים, מולדים או שנוצרו כתוצאה מטראומה או מחלה, ישנם כיום מכשירים לקיבוע וריפוי שהם יותר ידידותיים למטופל. הד"ר שגב אמר עוד כי חולשה בשרירי הגו יכולה לגרום לבעיות גב, גפיים עליונות, כתפיים שמוטות, קיפוזיס תנוחתית (גיבנת) ונטייה לעקמת. "העדר פעילות ספורטיבית הוא גורם התורם לבעיות אלה". עוד אומר ד"ר שגב כי "ישנם גורמים נוספים רבים לבעיות במערכת השלד כגון אלה הנובעים מזיהומים בגילאים צעירים, אז המערכת החיסונית אינה מפותחת דייה ואת ההשלכות לכך על המפרקים והעצמות ניתן לעתים לראות רק בגיל מבוגר יותר".