יום שישי י"ג בסיון תש"פ 05/06/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

"החוף הנפרד חוסם לנו את הדרך"

התקשורת מחפשת סיפורים נגד החרדים, וכעת על המוקד: החוף הנפרד בהרצליה. העירייה דווקא בעד החרדים

משה שוורץ כ"ז בתמוז תשס"ט - 19/07/2009 15:46
אחרי יומיים ללא סערות בתקשורת אודות הציבור החרדי, מחפשים כלי התקשורת סיפורים נוספים שנועדו להשחיר ולהציג את הציבור החרדי כמי שמשתמש במשאבים השייכים לכלל הציבור.
 
הפעם, החוף הנפרד בהרצליה עולה על מזבח התקשורת. זהו חוף כשר ומהודר, המופעל במשותף על-ידי עיריית בני-ברק ועיריית הרצליה. על מה הזעם? על-כך שבד היוטה הירוק שנמתח מקו המים ועד מצוק הכורכר, מונע מתושבים חילוניים לטייל להנאתם לאורך קו המים. ואם לא בכך, בחברה להגנת הטבע טוענים, כי הגדר קוטעת את המסלול של שביל ישראל.
 
אתר nrg מצטט את משה פרלמוטר, רכז חופים ועם של החברה להגנת הטבע, הטוען כי "הגדר פרוסה לרוחב החוף מבסיס המצוק ועד לקו המים. היא חוסמת באופן מוחלט את המעבר החופשי למטיילים על שביל ישראל ולמשתמשי החוף". לדבריו, "במקביל לפעולה שנועדה לאפשר לציבור הדתי להשתמש בחוף, היה מצופה לאפשר מעבר בעורף של החוף כדי לאפשר רציפות למשתמשים".
 
בחברה להגנת הטבע טוענים, כי סגירתו של החוף הנפרד גורמת לכך שגברים אינם יכולים לטייל בשביל ישראל בימים שהחוף הנפרד פתוח לנשים, ולהיפך. במקום לצעוד על החוף, טוען פרלמוטר, אנשים "נאלצים לעלות על דרך עפר בה נוסעים רכבי שטח במהירות גבוהה".
 
אחד התושבים התלונן: "אני רץ שלוש-ארבע פעמים בשבוע שם ומה שקורה זה שאי אפשר להשתמש בחוף בגלל התיחום. יש פה צדק חד-סיטרי. אני עכשיו כבר משנן באיזה ימים מותר לי לעבור שם".
יצויין, כי לפני מספר שבועות, עם פתיחת החוף לרחצה נפרדת, הודיע ראש עיריית בני-ברק, הרב יעקב אשר, כי בכוונתו לפעול שלקראת השנה הבא תוקמנה בים מחיצות להפרדה שתהיינה חזקות ויציבות, כדי שתוכלנה להחזיק מעמד במשך שנים, כך שלא יהיה צורך מדי שנה, להקים את המחיצות מחדש.
 
בעיריית הרצליה אומרים בתגובה לטענות המטיילים ותושבי הרצליה, כי מהשעה שמונה בערב עד השעה שמונה וחצי בבוקר המעבר פתוח. בעירייה הוסיפו, כי "הרצליה מקפידה לשמור על האיזון והדו-קיום בין חילונים ודתיים ובמהלך חודשיים בשנה מאפשרת העיר מענה גם לצרכי המגזר הדתי".
 
תגובה ראויה ועניינית מדוברות עירייה שבראשה עומדת אישה שאינה נמנית על המפלגות הדתיות.