יום שלישי י"ב בסיון תשפ"ד 18/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

אורח באלעד: הגרי"מ לאו שליט"א

נפגש עם רב העיר, ראש העיר וחברי מועצת העיר – וקיבל שי סמלי: חוברת זמירות עם הקדשה אישית

משה שוורץ כ"ב בתמוז תשס"ט - 14/07/2009 08:10
בעיר אלעד ביקר השבוע רבה של ת"א-יפו הרה"ג ר' ישראל מאיר לאו שליט"א, שנפגש עם ראש העירייה הרב יצחק עידן, רב העיר הגאון הרב מרדכי מלכה, סגני ראש העיר וחברי מועצת העיר הרב זליג אורלנסקי, הרב ישראל פרוש, הרב חיים מאיר כץ, הרב שמעון סויסה, הרב אליהו פדידה, הרב פנחס גרוס, מר שי נתן, ועוד, בקבלת פנים רשמית וחגיגית שנערכה לכבודו בלשכת ראש העירייה.
 
את הביקור פתח הרב לאו בדברי תורה ואגדה מענייני דיומא, ולאחר מכן בצפייה במצגת על העיר אלעד. רב העיר הספרדי הגאון הרב מרדכי מלכה נשא דברי תורה המתקשרים לפרשת השבוע ולאישיותו יוצאת הדופן של הרב ישראל מאיר לאו.
 
הרה"ג ר' ישראל מאיר לאו ציין בפני הנוכחים כי חשוב להציג את המצגת על העיר בפני גבירים ואנשי עסקים בתפוצות, וכי מביקוריו בקהילות היהודיות בחו"ל התרשם כי ניתן לקדם את תוכניות הפיתוח והבאת חברות שישקיעו בפרויקטים בעיר, ע"י אנשי העסקים והגבירים בחו"ל, לרווחת התושבים.
 
ראש העיר הרב יצחק עידן סקר בפני הרב לאו את מצבה של העירייה, ותיאר את התוכניות להמשך הפיתוח ותנופת העשייה בעיר. הוא הודה לרב לאו על ביקורו באלעד והעובדה שנאות לחלוק מזמנו עם תושביה של העיר, והעניק לו שי סמלי: חוברת זמירות שבת מהודרת, שהוכנה במיוחד בעבורו עם הקדשה אישית.
 
במהלך ביקורו של הרב לאו בעיר הוא סייר ברחבי העיר יחד עם ראש העירייה, ונשא דברי תורה ואגדה בפני ציבור ענק בבית הכנסת "חזון נריה" בעיר, בהשתתפות ראש העירייה, והרב אברהם נחשון – רב הקהילה הדתית- לאומית.