יום חמישי י"ב בסיון תש"פ 04/06/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

עבודות תשתית נרחבות בבני-ברק

יוקמו קווי ניקוז ותיעול חדשים לקראת החורף

משה שוורץ כ"א בתמוז תשס"ט - 13/07/2009 18:30
שורה של פעולות פיתוח מתבצעות בימים אלו באזורים שונים של העיר בני-ברק, ביזמתו של ראש העיר הרב יעקב אשר, בתחומים מגוונים, כשיפור הבטיחות בדרכים, הקמת קווי ניקוז ותעול חדשים לקראת החורף ומדרכות חדשות במקומן של ישנות ורעועות. העבודות מתבצעות ע"י האגף לתשתיות ולפיתוח של העירייה, שבראשות הרב מיכאל קקון, חבר הנהלת העירייה.

בין הפעילות בתחום שיפור הבטיחות מתבצעת בימים אלו עבודות באזור רח' יגאל אלון שבצפון העיר, באזור מסוף תחנות האוטובוסים שברחוב. המצב בכביש הצריך תוספת מתקני בטיחות, כדי לשפר את שדה הראיה והסדרי תנועה חדשים, שנבעו מהצורך בשינויים ובשיפורים.

לפני חודשים אחדים היתה במקום תאונה קטלנית, שהעירייה כואבת את האסון, אך המשטרה, לאחר בדיקת בוחני תנועה, הבהירה חד-משמעית שלתאונה אין כל קשר למצב בכביש, אך יחד אם זאת, העירייה והמשטרה הגיעו למסקנה על הצורך בשיפורים ובשדרוג בתחומי הבטיחות.

בעקבות זאת, הוחל בעבודות של הסדרת מפרצי תנועה חדשים בסמוך למסוף האוטובוסים, מעקות בטיחות, מעברי חצייה, הסדרי תנועה הכוללים שיפורים גיאומטריים, ריצוף מדרכות ועוד. העבודות תימשכנה כשלושה שבועות. ביצוע ההסדרים התאפשר רק לאחר אישורם, כחוק, בועדת התנועה העירונית המורכבת מנציגי העירייה, המשטרה ומשרד התחבורה. התכנון גובש בידי הרב חנוך זיידמן, מנהל האגף לתשתיות ולפיתוח; אינג' בועז גרוס, יועץ התנועה של העירייה וגב' ציפורה אורלנצ'יק, מנהלת מח' התחבורה שבאגף.

ברחוב עזרא בפינת הרחובות נחמיה וזלמן בן-יעקב הוחל בימים אלו בעבודות להנחת קו חדש באזור מעברי החצייה שבצומת, לניקוז ולתעול מי הגשמים. במקום היו בעבר הצפות ושלוליות בתקופת הגשמים, שהקשו על מעבר הולכי-רגל.

העבודות, שתימשכנה כשלושה שבועות, בפיקוחו של אינג' אלכס בליאצקי, מהנדס אגף תשתיות ופיתוח של העירייה, כוללות פתיחת הכביש, הנחת צנרת חדשה, בריכות וקולטי מי גשמים ושיקום הכביש. העלות הכספית של העבודות כ-500,000 שקל.

העבודות נקבעו לתקופת שלושת השבועות שבין י"ז בתמוז לבין תשעה באב, כיוון שלצורך ביצוע העבודות יש להעביר תנועה לכיוון אזור אולמי השמחות שבסמוך, והואיל ובתקופת שלושת השבועות אין חתונות באולמות, ניתן להפנות כלי-רכב למתחם זה.

עבודות פיתוח אחרות הן סלילת מדרכות חדשות ברחובות בהם היו מדרכות ישנות ושבורות בחלקן. בין הרחובות: רבי מאיר, הרב אלחנן וסרמן, חלק מרחוב הרב דסלר, חלק מרחוב רוזנהיים ורחוב הרב אהרונסון.

עבודה גדולה אחרת מתבצעת באזור רחוב חיד"א ורחוב הירדן, שעלותה הכספית מעל 500,000 שקל, והיא מיועדת לפתור לפיתוח את בעיית ניקוז ותעול מי גשמים בתקופת החורף, בסמיכות למרכז אגודת "עזרה למרפא" והסביבה.