יום שני כ"א בתמוז תש"פ 13/07/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

אושרו מענקים של 3.5 מיליון שקל למעסיקים

כך הודיע מרכז ההשקעות במשרד התמ"ת לראש עיריית ביתר-עילית

אבי משה י"א בתמוז תשס"ט - 03/07/2009 07:19
"מרכז ההשקעות של משרד התעשייה המסחר והתעסוקה אישר השבוע מענקים של כשלושה וחצי מיליון שקל לשלושה חברות המעסיקות כמאה מתושבי העיר ביתר-עילית". כך הודיע סגן מנהל מרכז ההשקעות שבמשרד התמ"ת, מר אשר שיטרית לראש העיר ביתר-עילית, הרב מאיר רובינשטיין. מר שטרית הוסיף כי מרכז ההשקעות נאמן להבטחתו כי יעניק הקלות ומענקים בעשרות מיליוני ש"ח ליזמים ופרויקטים שיעבירו את מפעלי התעשייה וההיי-טק לאזור התעשייה 'ערבה' שבביתר עילית ושיעסיקו עובדים מהמגזר החרדי.
 
נוכח המשבר הכלכלי העולמי והשלכותיו על הכלכלה בישראל ובהתאם להחלטת הממשלה גיבש משרד התמ"ת מסלולי סיוע שונים, ובהם מסלולי סיוע מיוחדים ליזמים שיעסיקו חרדים, על מנת לעודד השקעות במשק וקליטת עובדים נוספים למעגל העבודה. יצוין, כי מר שיטרית ועובדי מסלול התעסוקה שבמשרד התמ"ת בחרו לערוך את כנס המציעים הראשון מסוגו למגזר החרדי בעיר ביתר עילית. במהלך הכנס הבהיר שטרית את יוזמת משרד התמ"ת וענה לשאלותיהם של עשרות יזמים ומעסיקים, תושבי העיר ומחוצה לה, בתחומי ההיי-טק, הלו-טק, תעשייה מסורתית ועוד,  שהשתתפו בכנס.
 
ראש העיר, הרב רובינשטיין אמר כי בעקבות שורת ההטבות המוענקת ליזמים המעסיקים חרדים הודיעו היזמים כי יקלטו עוד עובדים וכי מפעלים נוספים שבבעלותם יועתקו לעיר. הרב רובינשטיין הביע את תקוותו כי בעקבות המענקים, כנס המציעים ויריד התעסוקה שנערך לא מכבר, ימצאו את מקומם מאות מתושבי העיר במקומות עבודה ויוכלו לפרנס את משפחתם בכבוד. הרב רובינשטיין שיבח את 'המינהל לאזורי תעשייה ותעסוקה' הפועל במסגרת החברה לפיתוח ביתר עילית והעומד בראשו, הרב אברהם שוורץ על תרומתו הרבה ופעילותו לקידום התעסוקה והמענקים במרכז ההשקעות .
 
באזור התעשייה ערבה הושלמו בימים אלה כ-6,000 מ"ר של מבנים לתעשייה המוכנים לאכלוס מיידי. אזור התעשייה הנמצא מזרחית לעיר עבר תהליכי אישורים והכנת תשתיות בשלושת השנים האחרונות. בסיוע המנהל לאזורי תעשייה במשרד התמ"ת בראשות מר יגאל יוסף הוקצו המשאבים הנדרשים לקידום איזור התעשייה 'ערבה'. במקביל מסייע המנהל בתכנון ופיתוח אזור התעשייה המרכזי, בן ה-850 דונם בצפון העיר שאושר והוקצה לא מכבר לביתר-עילית.