יום חמישי ד' בתשרי תשפ"ג 29/09/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

יוסדרו צמתי הכניסה לביתר-עילית

כך הבטיח מנכ"ל מע"צ, אלכס ויז'ניצר, בביקור בלשכת ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין

אבי משה ג' בתמוז תשס"ט - 25/06/2009 15:55
"יש לי את הזכות והכבוד לבוא לעיר ביתר עילית לראשונה מאז מבצע מירון תשס"ט במהלכו ביצענו עבודות להסדרת מעבר האלפים בתוך 3 שבועות. רבי דוד אביחצירא אמר לי כי זו תהא התנופה שלי ושל מע"צ ואני שמח לבשר לכם כי כאן נבצע בעז"ה את הנדרש בתנופה מבורכת" – כך אמר מנכ"ל מע"צ, מר אלכס ויז'ניצר בתום סיור וישיבת עבודה שערך בעיר ביתר-עילית. מר ויזניצר הוסיף: "אבחן בחיוב את כל בקשות ראש העיר בענייני מוקדי הסיכון. חלקם כבר הורתי לביצוע וחלקם עלי ללמוד כיצד ניתן לתקצב ולבצע".
 
מר ויז'ניצר וצמרת מע"צ היו אורחיו של ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין ואנשי המטה לבטיחות בדרכים בעירייה וקיימו דיון ארוך וממצה בכל העניינים העומדים על הפרק.
 
בין הנושאים שנדונו: הסדרת צמתי הכניסה לעיר. הקמת ככרות בכניסה לאזורי א' וב', רימזור צומת 'אל חאדר' סמוך לכביש המנהרות, שילוט אלקטרוני ליוצאים מהעיר ובו מידע על כבישים פנויים, תחזוקת תאורה ועיני חתול, צביעת המנהרות המובילות לעיר ולגוש עציון, סימון וכבישי גישה למוקד החירום ולתושבי 'וואדי פוקין', ועוד.
 
הסיור החל בצומת הכניסה לעיר מכביש 375, צומת מסוכן שהתרחשו בו מספר רב של תאונות דרכים, בהן מספר תאונות קטלניות. הרב רובינשטיין אמר לאורחיו כי כל פניותיו לתקצוב הפרויקט להסדרת הצומת עלו עד היום בתוהו. לאחר מכן נערך סיור בצומת 'עילית', במרכז החירום, באזור התעשייה החדש 'ערבה' ובמספר מוקדי סיכון.
 
ראש העיר הרב רובינשטיין אמר בישיבת העבודה שנערכה בלשכתו כי אוכלוסיית העיר מתאפיינת במשפחות גדולות בעלות אוכלוסיית ילדים גדולה בלעה"ר ולכן השימוש רב בתחבורה ציבורית. "אני סמוך ובטוח כי באותה חמימות ונכונות שמקרין מר ויז'ניצר יסחפו כל הדרגים במע"צ וידאגו לבטיחותם ולרווחתם של 40 אלף תושבי העיר, אנשים נשים וטף", אמר.