יום שישי ט"ז באייר תשפ"ד 24/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

אפס חריגות קרינה מאנטנות סלולאריות בדרום

כך עולה מנתוני הדוח השנתי שערכה המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר

יצחק בוסקילה ב' בתמוז תשס"ט - 24/06/2009 07:48
מלר"ז מרגיעה את תושבי הדרום החוששים מקרינה מהאנטנות הסלולאריות: בבדיקות שנערכו במהלך 2008 במוסדות חינוך, במבני ציבור, בניני משרדים ובתי מגורים באיזור הדרום, לא התגלו חריגות קרינה. חריגות הקרינה היחידות שהתגלו במהלך השנה, היו דווקא בערי גוש דן, באנטנה סלולארית בבני ברק ובאנטנה נוספת בראשון לציון. בעקבות פניית העמותה, הוסרה האנטנה בראשון לציון והופחתה משמעותית רמת הקרינה בבני ברק.
 
הבדיקות נערכו בערים באר שבע, אשדוד, אילת, אשקלון, במושב גבעת ישעיהו ובקיבוץ עין גדי. רמות קרינה שנמצאו נעות בין פחות מ-0.1 מיקרו ואט לסמ"ר ועד ל-4.70 מיקרו ואט לסמ"ר.  תוצאות אלה אינן מגיעות לסף הקרינה הסביבתי שנקבע ע"י המשרד להגנת הסביבה ועומד על 40 מיקרו ואט לסמ"ר.
 
במסגרת פרויקט מוניציפאלי מיוחד שהושק על ידי עמותת מרל"ז ב-2008 למדידת רמת הקרינה בכל מוסדות החינוך והציבור בעיר, נערכו בדיקות מקיפות במוסדות החינוך ומבני הציבור.
 
באשדוד – בוצעו מדידות קרינה בתחנת מוניות העיר בחוף הקשתות. תוצאות המדידה עמדו על 0.10 מיקרו ואט לסמ"ר. באזור התחנה קיים תורן קרקעי של אנטנות סלולאריים כאשר גובה התורן 25 מטר. בסיום הבדיקה נמצא כי  "אזור חוף הקשתות נקי מקרינה סלולרית" עמותת מלר"ז בצעה רק בדיקה אחת באשדוד כי 'לא היו קופצים'
 
באשקלון בוצעו מדידות קרינה במשרדי עמיגור ברח' הנשיא ובנין מגורים ברח' הגולן 6. רמות הקרינה שנמצאו עמדו על 0.10-4.70 מיקרו ואט לסמ"ר.
 
בבאר שבע בוצעו מדידות קרינה בבנין מגורים ברח' סרן דב 7, ותוצאת המדידה הייתה 1.30 מיקרו ואט לסמ"ר.
 
דוברת עמותת מלר"ז נ. לוי מסרה ל"אתר אתרוג": "כי הדו"ח המדובר מסכם את שנת 2008. ובדיקה זו נערכה במהלך השנה. לאחר בירור עם העמותה, לא נעשו מדידות ב-2009 באשדוד והסביבה".
 
חיליק רוזנבלום יו"ר מלר"ז אומר, כי עמותת מלר"ז מפוקחת ע"י אגף הקרינה במשרד להגנת הסביבה. אנו בודקים בעיקר מקומות בהן מתגוררים משפחות ואזרחים ותלמידים מגיל הגן ועד לבתי הספר התיכוניים וכל מוסד ציבורי שראש הרשות חפץ שתבוצענה שם בדיקות. לשמחתנו מתגלים כ-5-10 מקרים הזקוקים לטיפול דחוף מתוך כ-למעלה מ- 20,000 בדיקות שבוצעו במהלך השנה וחצי האחרונות. 
 
מלר"ז היא העמותה היחידה המפרסמת את תוצאות בדיקותיה בשקיפות מלאה לציבור הרחב באמצעי התקשורת. בתהליך עבודה מתמשך זה נוצרו קשרי הבנה מול ראשי הפורום הסלולארי. עם קבלת נתונים גבוהים חריגים מהמותר, אף אם החריגה קטנה, הפורום הסלולארי נכון לתקן את הדרוש.במקביל, מדווחת כל חריגה מיידית למשרד להגנת הסביבה.
 
מלר"ז הינו הגוף הגדול ביותר במדינה המפעיל מוקד פניות העומד לרשות האזרחים לביצוע מדידות בתחום הקרינה ומדידות קרינה המתבצעות באמצעות ציוד ברמה בינלאומית גבוהה ביותר". 
 
במקביל לפעילות מדידות הקרינה הסלולארית, החלה העמותה למדוד השנה קרינה מחשמל. עד כה בוצעו למעלה מ-200 בדיקות במתחמים שונים. ב- 10% מהמקומות (פי עשר מתחום הקרינה הסלולארית) התגלו רמות קרינה חריגות וגבוהות מהמומלץ ע"י המשרד להגנת הסביבה.