יום רביעי כ"ד בשבט תש"פ 19/02/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

ראש עיריית בני-ברק יוצא לארה"ב

יגייס תורמים ואוהדים למען פיתוח פרויקטים בעיר במסגרת "הקרן לפיתוח בני ברק"

משה שוורץ כ' בסיון תשס"ט - 12/06/2009 07:31
ראש עיריית בני-ברק, הרב יעקב אשר, יוצא בימים אלו לסדרת פגישות בארצות-הברית, במהלכן ייפגע עם גדולי האדמורי"ם, הרבנים, חברי קונגרס וממשל ואישי ציבור בארה"ב. מטרת הנסיעה: גיוס תורמים ואוהדים ברחבי העולם היהודי להקמת פרויקטים מרכזיים בתחומי החינוך והרווחה, במסגרת הקרן לפיתוח בני-ברק, המוקמת בימים אלו.
 
ראש העיר, הרב יעקב אשר, המשמש גם כיו"ר הנהלת הקרן, ישתתף במהלך השבוע הקרוב, בערים שונות בארה"ב, בפגישות ואירועים, במטרה לקדם הקמת חוג ידידים בארה"ב, ולהביא את דבר העיר בני-ברק, העיר העשירית בגודלה בישראל, המונה כ-164,000 תושבים, ומהם כ-40% ילדים וצעירים עד גיל 18.
 
יעדיה של הקרן החדשה הם גיוס תרומות מקרנות ומאישים, מכל שכבות הציבור, לא לפעילות עירונית שוטפת, אלא שיתוף תורמים בקרן פיתוח גדולה ומסודרת, שתתמוך במפעלי רווחה, חינוך, איכות חיים ותשתיות עירוניות.
 
בדבריו בפני ידידי קרן בני-ברק לפיתוח ידגיש הרב יעקב אשר, ראש העיר את כוונתו לשתפם ולקבל את עזרתם בגיוס כספים לפרוייקטים נרחבים ומגוונים כהפעלת קורסים, מדרשה תורנית ומסגרות לנוער המתקשה במסגרות חינוכיות רגילות ומסגרת חונכים לאיתור לקויות למידה בילדים ודרכי הטיפול בהן. הקרן גם תסייע, באמצעות מומחים ואנשי מקצוע, בתחומי העשרה חינוכית לתלמידים, הפעלת צהרנים ו"בית חם" לילדים ממשפחות ברוכות ילדים ואימהות עובדות.
 
בעירייה אומרים, כי הרב אשר, שזוכה לברכת כל גדולי התורה והחסידות ולתמיכת כל המפלגות הציב לעצמו יעד מרכזי לעצמאות כלכלית עירונית, באמצעות הקמת מרכזי הייטק חדשים ואזורי תעשייה בצפון העיר, המתפתח כבר בצעדי ענק ובבינוי מגדלי מסחר ועסקים רבי-קומות. ראש העיר גם החל בגיוס משקיעים עתירי-ממון לקידום הכלכלה ע"י פיתוח מקומות תעסוקה בעיר, כשהעירייה תפעל, מצידה, להשתתף בסכום דומה על כל סכום שיתרם, לרווחת העיר ותושביה.