יום רביעי ג' בחשון תשפ"א 21/10/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

יש לי מושג

קבורה יהודית ע"י ערבי

בעת מלחמת השיחרור נלקחו מגיני הרובע היהודי שבירושלים לשבי הירדני משכונת בתי מחסה, את החללים שנותרו במקום הביא לקבר ישראל דוקא ערבי.

נ. ליברמן ד' באייר תשס"ט - 28/04/2009 10:00

סיטואציה נדירה התרחשה בזמן מלחמת השחרור, בה קבר ערבי תושב ירושלים יהודים אשר נפלו במהלך הקרבות על שחרור העיר בקבר אחים בבתי מחסה.

"בתי מחסה" הינה חצר ברובע היהודי בירושלים,והיא היתה החצר האחרונה אשר נכנעה לכוחות הערביים במלחמת השחרור, לאחר קרבות עקובים מדם.

הנופלים היו נקברים בקברי אחים בתוך הרובע, למרות האיסור ההלכתי שלא לקבור מתים בתוך העיר, מכיוון שהרובע היה נצור, ולא היתה אפשרות להוציא את החללים לקבורה, הוצא היתר הלכתי לקבורה זמנית בתוך הרובע.

שמונה חללים לא הספיקו לקבור לפני נטישת המקום והגופות נותרו לחסדי הערבים.

במהלך מלחמת השחרור בשנת 1967- תשכ"ז, עם פריצת הכוחות הישראליים לעיר העתיקה, הגיח ערבי, אשר טען כי במלחמת השחרור קבר שמונה חללים יהודיים, ואף ספג מכות מן הלגיונרים על כך שקברם ולא שרף את הגופות.

בקבר נתגלו, אכן, שרידי גופות, ביניהן- גופת הילד נסים גיני, והן הועברו לקבר אחים במרומי הר הזיתים.