יום רביעי י' בחשון תשפ"א 28/10/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

יש לי מושג

פרסומי ניסא, ובגדול

היכן קויימה מצוות פרסום הנס עם הצבת החנוכיה הגדולה ביותר בעולם?

נ. ליברמן ב' באייר תשס"ט - 26/04/2009 10:00

החנוכיה הגדולה ביותר בעולם מוצבת בשדרה החמישית של מנהטן - ארצות הברית.

בשנת ה'תשס"ו (2006) נרשמה החנוכיה אותה עיצב האמן יעקב אגם, יליד ראשון לציון, לפי בקשתה של תנועת חב"ד, כשיא גינס לחנוכיה הגדולה ביותר בתבל. החנוכיה מוצבת בפינת השדרה החמישית ורחוב 59 של מנהטן, גובהה כעשרה מטרים ומשקלה כשני טונות.

בכסלו ה'תשנ"ח (1997), נבנתה החנוכיה הגבוהה ביותר בעולם על ידי תנועת חב"ד ובשיתוף עם פארק מרכבות לטרון. החנוכיה נבנתה בזמן קצר של שמונה ימים, גובהה – 23 מטרים וס"מ אחד, ורוחבה 15 מטרים. משקל החנוכיה - עשרה טונות של ברזל. החנוכיה נרשמה שנה אחר כך, 1998, כשיא גינס בתור החנוכיה הגבוהה ביותר בעולם.

חנוכיה בגודל עצום, אך לא כשרה להדלקה, הינה החנוכיה אשר נבנתה לקראת חג החנוכה של 2004-כסלו ה'תשס"ה, על ידי עמותת 'מאיר פנים' בשיתוף עם עירית ירושלים, גובהה היה 22 מטרים, שטחה הכולל כ-800 מ"ר ומשקלה 50 טון והיא הורכבה מכ- 1,800 נורות.

בבית חב"ד שבמנהטן בונים מזה חמש שנים חנוכיה אומנותית החצובה מקרח.