יום שישי י"ב בחשון תשפ"א 30/10/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

יש לי מושג

על חומותייך

בארץ ישראל היו במשך השנים יהודים שנהרגו על הקידוש השם בעת שלחמו עבור שמירת המחנה וטהרתו, ההבדל הוא שיהודים אלו נהרגו בידי יהודים אחרים.

נ. ליברמן כ"ז בניסן תשס"ט - 21/04/2009 10:00

במשך רבות בשנים נטבח העם היהודי על ידי אומות העולם בגין שמירת התורה והמצוות. אך, גם במדינת ישראל, המתיימרת להיות מדינת היהודים – מסרו נפשם קדושים למען השמירה על הצביון הדתי של העיר הקדושה – ירושלים.

ראשון הנופלים היה הקדוש ר' פנחס סגלוב, אשר במהלך הפגנה על שמירת השבת ב'כיכר השבת' בירושלים, בשבת פרשת ניצבים וילך, כ"ה באלול תשט"ז (1957) הוכה אנושות על ידי השוטרים, אשר פיזרו את ההפגנה, ונפטר מפצעיו בבית החולים "שערי צדק" מיד לאחר מכן.

בשנת 2001 (תשס"א) נהרג בירושלים הק' ר' יהודה סאמט, מיקירי ירושלים, ומחשובי חסידות "תולדות אהרן", אשר השתתף בהפגנה נגד בעל חנות פוטו ליד שכונת "מאה שערים" בירושלים, שמכרה פריטים אשר פגעו קשות ברגשות הציבור החרדי המתגורר באזור.

במהלך ההפגנה, דחף בעל החנות את ר' יהודה, שנפל, ראשו נחבט ולאחר כשבוע נפטר מפצעיו.

רצח זה לא היה הראשון. בשנת 1950 (תש"י) נרצח במחנה עין שמר יעקב סלים ג'רפי. עולה מתימן, אשר עורר את אחיו לא להיכנע לתכתיבי הסוכנות היהודית, אשר, כחלק ממגמת חילון העולים, כפתה על יושבי הקיבוץ חינוך חילוני לילדיהם.

זאת עשה על ידי הגנבת התימנים אל מחוץ למחנה, אל הישיבות, על מנת שיראו שגם בארץ הקודש- ישנם יהודים שומרי מצוות.
יעקב הוזהר לחדול ממעשיו, ואף הוכה עד זוב דם בשל כך.

שבועיים לאחר מכן, מאחר שלא הפסיק "בעשיית נפשות" נרצח בירית אקדח.

יהי זכרם ברוך.

 1. 1. שכחתם את דה האן
  חיים 21/04/2009 12:35
  שגם הוא נרצח בידי יהודים