יום שישי י"ח בתמוז תש"פ 10/07/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

יש לי מושג

דינוזאור - מן התורה מנין?

דינוזאור, מפלצת רבת זרועות, עומד בבסיס חישובים כפרניים של מליוני שנים לבריאה

א. בראך כ"ז בכסלו תש"ע - 14/12/2009 06:03
עמודי שדרה באורך עשרות מטרים, ושרידי עצמות של יצורי ענק שנמצאו במדבריות ובאזורים נדחים, הביאו את המדענים לטעון בדבר תקופות קדומות בנות מיליוני שנים. הממצא קיים, השלד ישנו ותורת אמת לעולם עומדת! הצצה קלה באגדות חז"ל מיישבת את כל התמיהות.

במסכת זבחים קי"ג: דנה הגמרא בענין המבול ושואלת איך יתכן שהראם נכנס לתיבה. השאלה מתעצמת נוכח העובדה שהראם ביום היוולדו, גדלו 40 פרסה (200 ק"מ), אורך צוארו 3 פרסאות (15 ק"מ) ורוחב ראשו 1.5 פרסה (7.5 ק"מ). אם כן אפילו את ראשו לא ניתן היה להכניס לתיבה שהרי רוחב התיבה היה 300 אמה (180 מ').

משיבה הגמרא שאמנם הכניסו לתיבה רק את ראש חוטמו של הראם. והלא התיבה היתה בתנועה מתמדת ושטה על פני המים - וחוטמו של הראם מה יהא עליו? על כן קשרו את קרניו לתיבה והוא שט ביחד איתה.
 1. 1. גם התחש לפי המדרש היה ענק
  יחיאל 15/12/2009 08:18
  לפי המדרש, עורו של תחש אחד הספיק לכיסוי המשכן.
  אם כן, עור התחש היה לכל הפחות שלושים אמה על עשר.