שבת ג' בשבט תשפ"א 16/01/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

יש לי מושג

הכנסיה בתקופת השואה - תיבת פנדורה

למרות היותה 'דת החסד והרחמים' כביכול, התברר במשך השנים כי התנהגותה של הכנסיה הנוצרית בשנות האימה באירופה לא היתה עטופה ברחמים כפי שהיא מתיימרת להיות.

נ. ליברמן י"ז באלול תשס"ט - 06/09/2009 06:05
במשך תקופת השואה, מלחמת העולם השנייה, גם מוסדות שטענו להיותם ניטרליים לאחר מכן, השתתפו במעשי הזוועה נגד העם היהודי.

אחד מהם הינו מוסד הכנסיה הנוצרי, אשר רק לפני שנים בודדות יצא בהכרזה כי אכן במשך שנות השואה השתמשה הכנסיה הפרוטסטנטית בעובדים במחנות הכפיה של הרייך השלישי למטרותיה.

הודאה זו הוצאה לאחר שהתגלה כי קהילת הכנסיה בברלין הקימה במהלך מלחמת העולם השניה מחנה עבודה בכפיה, אשר ממנו נלקחו עובדים, בעיקר ממרכז וממזרח אירופה, לעבודות לשירות הכנסיה, כגון-חפירת קברים.

"זו שותפות לפשע שביצע המשטר הנאצי. המעשה מבוסס על כוח, ומנוגד לחוק. אנחנו מקבלים עלינו את האשמה", אמר נשיא מועצת הכנסיה, מנפרד קוק.

בנוסף להודאה, הכריזה הכנסיה כי תשלם כ-4.9 מליון דולר לקרן למען ניצולי שואה בכל העולם, אשר הוקמה על ידי גרמניה.

בשנת 2000 נפגש בהיכל שלמה בירושלים האפיפיור יוחנן פאולוס השני עם הרבנים הראשיים לישראל, והם הביעו הערכתם על הודאת הכנסיה, והתנצלותה על פשעים שביצעה נגד העם היהודי בזמן השואה.