יום שישי י"ז באב תש"פ 07/08/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

יש לי מושג

אחד המרבה ואחד הממעיט, ובלבד שיכוון

התפילה הקצרה ביותר, הנזכרת בתנ"ך היתה בת חמש מילים בלבד, לעומת התפילה הארוכה ביותר בתנ"ך שאורכה היה 846 מילים.

נ. ליברמן י"א באלול תשס"ט - 31/08/2009 06:02

התפילה הקצרה ביותר, הנזכרת בתנ"ך היתה בת חמש מילים בלבד, לעומת התפילה הארוכה ביותר בתנ"ך שאורכה היה 846 מילים.

את התפילה הקצרה ביותר נשא משה רבנו, ע"ה, למען רפואתה של מרים אחותו, אשר לקתה בצרעת, והיתה בת חמש מילים בלבד: " קל נא, רפא נא לה" (חומש במדבר, פרק י"ב, פסוק י"ג)

התפילה הארוכה ביותר, הנזכרת בתנ"ך הינה תפילתו של שלמה המלך, אשר אורכה 846 מילה, והיא מופיעה בספר מלכים א', פרק ח'. את התפילה הזו נשא שלמה המלך בעת חנוכת בית המקדש הראשון אשר נבנה על ידו, ובה בקשתו הידועה, כי גוי אשר יגיע לבית המקדש, לשאת שם תפילה לה', יזכה בקבלת תפילתו, בניגוד לבקשתו על קבלת תפילתו של היהודי, שתהיה מותנית במצבו הרוחני, על מנת למנוע חילול ה' ולהרבות כבוד שמים, כפי שמובא בספר מלכים א', ח', פסוקים מ"א- מ"ד:

"וְגַם, אֶל-הַנָּכְרִי, אֲשֶׁר לֹא-מֵעַמְּךָ יִשְׂרָאֵל, הוּא; וּבָא מֵאֶרֶץ רְחוֹקָה, לְמַעַן שְׁמֶךָ  כִּי יִשְׁמְעוּן, אֶת-שִׁמְךָ הַגָּדוֹל, וְאֶת-יָדְךָ הַחֲזָקָה, וּזְרֹעֲךָ הַנְּטוּיָה; וּבָא וְהִתְפַּלֵּל, אֶל-הַבַּיִת הַזֶּה  אַתָּה תִּשְׁמַע הַשָּׁמַיִם, מְכוֹן שִׁבְתֶּךָ, וְעָשִׂיתָ, כְּכֹל אֲשֶׁר-יִקְרָא אֵלֶיךָ הַנָּכְרִי--לְמַעַן יֵדְעוּן כָּל-עַמֵּי הָאָרֶץ אֶת-שְׁמֶךָ, לְיִרְאָה אֹתְךָ כְּעַמְּךָ יִשְׂרָאֵל, וְלָדַעַת, כִּי-שִׁמְךָ נִקְרָא עַל-הַבַּיִת הַזֶּה אֲשֶׁר בָּנִיתִי."

יהי רצון,
שיתקבלו כל תפילותינו לרצון!