יום ראשון י"ט באב תש"פ 09/08/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

יש לי מושג

עושה שלום?

הידעת שרוצח שישה מליון היהודים היה מועמד לקבל את פרס נובל לשלום? ולא רק הוא, עוד רוצחי עם נוספים היו ברשימה השערורייתית.

נ. ליברמן א' באלול תשס"ט - 21/08/2009 06:01

במשך למעלה למאה שנים מוענק לאנשים מסוימים בעולם פרס נובל לשלום.

פרס זה מוענק על ידי 'מרכז פרס נובל לשלום', הנמצא באוסלו, בירת נורבגיה שבצפון אירופה, ויכול לזכות בו, מי שתרם להשכנת שלום בין מדינות, להפסקת מלחמה על ידי הבאה לחוזה שלום בין מדינות יריבות או לפריצת מעגלי אלימות בעולם על ידי הנהגה מוסרית.

רשימות המועמדים חסויות, ועל מנת להיכלל בהן, על המועמד לענות על קריטריונים מסוימים שהציבה הוועדה, את המועמדים לפרס יכולים להציע פרופסורים, חברי פרלמנט, זוכי פרס נובל בעבר או עונה על קריטריונים אחרים.

למרבה האבסורד, עם פרסום רשימות המועמדים לקבלת פרס זה בשנים 1901-1955 התברר, כי דווקא דיקטטורים ומובילים למלחמת עולם היו בין המועמדים. המועמדות השערורייתית  ביותר היתה מועמדותו של אדולף היטלר, (גרמניה הנאצית) כשיוסף סטאלין (רוסיה הקומניסטית) ובניטו מוסוליני (איטליה הפאשיסטית) נמצאו אף הם ברשימת המועמדים.

גם ראש הרשות הפלסטינית לשעבר, הארכי-טירוריסט יאסר ערפאת, אשר בעטיו ניגר דם יהודי רב, זכה בפרס נובל לשלום, לאחר חתימתו על 'הסכמי אוסלו' ב-1993 (ה'תשנ"ג) עם מדינת ישראל. מהצד הישראלי קבלו איתו את הפרס ראש ממשלת ישראל דאז, יצחק רבין, ובתפקיד המתווך, שר החוץ דאז שמעון פרס, בגין חתימתם על אותם ההסכמים, שבסופו של תהליך לא הועילו לשני העמים המתגוררים בארץ ישראל, ולשלום- לא הביאו.