יום רביעי ה' בתשרי תשפ"א 23/09/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

יש לי מושג

מתושלח, אדם ועץ

עץ 'מתושלח' קרוי על שמו של האדם שנפטר בגיל המבוגר ביותר בעולם

נ. ליברמן ט"ו באלול תשס"ט - 04/09/2009 06:06
מספר השנים הרב ביותר, אותו חי אדם עלי אדמות היה 969, ימי חייו של מתושלח, דור שמיני לאדם הראשון, אשר על שמו נקרא העץ העתיק ביותר בעולם.

מתושלח, אביו של למך ובנו של חנוך, נולד בשנת 687 לאדם הראשון, שחי שלושים ותשע שנים פחות משל מתושלח, 930 שנה. שבוע ימים לפני רדת המבול נפטר מתושלח, סבו של נח, והקב"ה המתין עם המבול עד למלאות שבעת ימי אבלו.

נתי שוחט
עץ בא בימים. צלם
שמו של מתושלח הפך לסמל לאריכות ימים, ועל שמו נקרא העץ העתיק ביותר בעולם, אשר ישנן גרסאות הטוענות כי הינו בן למעלה מארבעת אלפים ושמונה מאות שנה, כך שהוא ניטע די קרוב לשנת לידתו של מתושלח, עץ 'מתושלח' גדל בהרים הלבנים בקליפורניה, בשטח היער הלאומי איניו והינו ממין אורן האיצטרובל.
 
 1. 1. עץ מלפני המבול?
  שלום 06/09/2009 23:49
  אחרי המבול לא נשארו עצים. טוח הטעות של החוקרים רחב מאוד. אלף לכאן או לשם אינו משנה במשכורת סוף חודש.