יום רביעי י"א בתמוז תשפ"ד 17/07/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

כלכלה

חוזה נוסף לתעשיה האווירית בהיקף של 57 מיליון ש"ח

חברת אלתא מערכות, בבעלות התעשיה האווירית, חתמה על חוזה מכירה ללקוח זר של מערכות מכ"מ להגנה אווירית בעסקה שהיקפה 57 מיליון דולר. מנכ"ל אלתא: "קבלת החוזה מהווה הכרה בטכנולוגיות הייחודיות שלנו ובהיותנו בית היוצר לפתרונות מערכתיים"

יוסי בלוך, א' בתמוז תש"ע - 13/06/2010 11:40
ישראל ממשיכה למכור נשק ומערכות הגנה לעולם. חברת אלתא מערכות, חטיבה וחברה בת של התעשייה האווירית (תע"א), מכרה ללקוח זר (זהותו נאסרה לפרסום) מערכות מכ"מ להגנה אווירית בעסקה בהיקף 57 מיליון דולר.

המערכות מסוג EL/M 2083 מותקנות על בלוני הליום, הקשורים אל הקרקע וטווח הכיסוי שלהם מגיע למאות ק"מ. המערכות נועדו להגביר את יכולות ההתרעה המוקדמת במדינת הלקוח. 

ניסים הדס, סמנכ"ל התע"א ומנכ"ל אלתא אמר: "לאלתא ניסיון רב שנים בפיתוח טכנולוגיות של מערכות התרעה מוטסות המותקנות על מגוון פלטפורמות, מאוישות ובלתי מאוישות לזירות בים, אויר ויבשה. קבלת החוזה מהווה הכרה בטכנולוגיות הייחודיות שלנו ובהיותנו בית היוצר לפתרונות מערכתיים. הלקוח יקבל מוצר מצוין, אשר יהווה נדבך חשוב בהגנה על ארצו."