יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

כלכלה

עוד ישראלי שעובר לייצר בסין

חברת סנמינה מדיקל ישראל תקים מפעל בסין מקימה מפעל מתכת והרכבות למערכות בתחום ההי-טק בעיר סוזו שבסין. מה היה רע לכם כאן בישראל?

איתן פריד, י"ב בסיון תש"ע - 25/05/2010 11:13
בלתי נמנע: חברת סנמינה מדיקל ישראל, שמרכזה במעלות, משלימה בימים אלו את הקמת המפעל למתכת והרכבות למערכות בתחום ההיי-טק בעיר סוזו שבדרום מערב סין. העיר סוזו נחשבת ל"וונציה של סין". פעילות המפעל בסין תחל כבר בחודש הקרוב (יוני 2010).

לדברי מורי הוד, מנכ"ל סנמינה מדיקל, הקמת המפעל באה בעקבות דרישה גוברת של הלקוחות לקבל מגוון רחב יותר של פתרונות נגישים ביחס למיקום בו יינתנו השירותים בתחום ההנדסה והייצור. יכולת זו מעמידה את סנמינה בעמדת יתרון משמעותית מול המתחרים, במתן פתרונות טכנולוגיים כוללים. למרות שחלק מהעבודה יבוצע בסין, מעריך הוד כי מגמת הגידול בהכנסות של המפעל במעלות תימשך ואף תגבר.

מספר חברות מקומיות ובין לאומיות הביעו כבר את התעניינותם הרבה בתועלת שביכולתן להפיק מסינרגיית היכולות של המפעלים במעלות ובסין, וקבעו ביקורים במפעל החדש בשבועות הקרובים.

סנמינה אס.סי.איי , (SANMINA-SCI) , עוסקת בייצור ציוד למערכות רפואיות ותעשיתיות מתקדמות עבור חברות מובילות בעולם כמו  ג'נרל אלקטרטיק, פיליפס מדיקל, אורקס Carestream , HP ,Kodak ,Applied Material, ועוד. המפעל, שממוקם באזור התעשיה במעלות, מעסיק כ- 400 עובדים.

ומה לגבי תעשיית כחול לבן? ובכןף היא כנראה מומרת בהרבה 'ירוקים'.