יום שלישי ט"ו בניסן תשפ"ד 23/04/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

כלכלה

תזמינו רשיון דרך הטלפון

ועדת הכספים אישרה היום את תוכניתו של שר התחבורה, לפיו מי שיזמין רישיון נהיגה בטלפון או באינטרנט ישלם חצי מחיר, החל מחודש אוגוסט הקרוב. כל הפרטים

ראובן שטיין, י"ט באייר תש"ע - 03/05/2010 15:32
ועדת הכספים אישרה היום (ב') את תוכניתו של שר התחבורה, ישראל כץ. החל מחודש אוגוסט הקרוב, מזמיני כפל רישיון נהיגה או רכב באמצעות הטלפון או האינטרנט ישלמו כמחצית מעלות אגרת הנפקת הרישיון.
 
השר כץ ציין כי במטרה לקצר את התורים במשרדי הרישוי הוחלט במשרדו לעודד אזרחים להזמין אגרות רישוי באמצעות המוקד הטלפוני, האינטרנט או בעמדות השירות האוטומטיות  של משרד התחבורה.
 
על פי הרפורמה שיזם השר כץ, מי שינפיק כפל רישיון נהיגה או רכב באמצעות הטלפון, ישלם 27 שקלים בלבד, במקום 52 שקלים למי שיעדיף לעשות זאת במשרד הרישוי.
 
מי שיבקש להזמין טופס חידוש רישיון נהיגה או רכב, יוכל לבצע זאת ללא כל תשלום  באמצעות הטלפון או האינטרנט ואילו מי שיעדיף לקבל את הטופס במשרד הרישוי יידרש לשלם 25 שקלים.
 
במסגרת הרפורמה, תבוטל גם תוספת האגרה המשולמת כיום עבור הנפקת רישיון נהיגה חדש, בסך 28 שקלים ותוספת האגרה עבור הנפקה חוזרת של רישיון נהיגה העומדת כיום על 21 שקלים.
 
מנתוני משרד התחבורה עולה כי מידי שנה מונפקים במשרדי הרישוי ברחבי הארץ כמיליון רישיונות נהיגה ורכב  שהיו יכולים להתבצע באמצעות הטלפון או האינטרנט.