יום רביעי י"א בתמוז תשפ"ד 17/07/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

ספר

נשות עם עולם - דמות האישה בראי היהדות

מחבר: בתיה זנובסקי
מו"ל: פלדהיים

ספר נשות עם עולם חלק ג', מתאר את דמות האשה בראי היהדות, מדינה עד מרים.

מעמד האישה בהשקפה היהודית מתגלה בכל מעלתו ועמקותו מתוך לקט מרתק של מדרשי חז"ל וגדולי מפרשי המקרא המעובדים ומסוגננים בצורה קריאה ומושכת.

דמויות הוד כחוה, האמהות הקדושות ונשים אחרות שעמדו ביסוד האנושות בכלל ועם ישראל בפרט, מצטיירות בגדלותן המוסרית ושלמותן הרוחנית שזורה בבינה יתירה ויראת שמים טהורה.

הספר שכולו ממקורות חכמי ישראל, מהווה תשובה מלאת עוצמה לראיית העולם השטחית של הטוענים להפליית האישה ביהדות, ומגלה את המשקל והמרכזיות של רמות האישה היהודית כממשיכת דרכן של נשות עם עולם.

(הערשל הקורא)